top of page

BIO

Dis. Svatava Kobzová

svata_edited.jpg

tanečnice, lektorka, choreografka, porotkyně, manažerská činnost

vyučovaný předmět: Street dance praktická výuka

Vystudovala FHS Univerzity Karlovy hlavní obor Etnomuzikologii se specializací na Antropologii tance. Prošla všemi možnými styly tance od disca, přes modern a jazz dance, urban styles hip hopu, tance orientu, africké tance a dancehall.

Se svými choreografiemi je několikanásobnou mistryní ČR a v top 5 na ME. Nejraději ve svých choreografiích vytváří taneční fúze s respektem ke všem tanečním kulturám, které poznala. Tanec je pro ní formou komunikace s okolním světem.

Vyzkoušela si soutěžní parket, divadelní jeviště, přehlídkové molo i televizní kameru a to nejen jako performer, ale i jako choreograf. (divadlo Hybernia, Ponec, Divadlo U Hasičů, Bravo divadlo..., eventy pro ČT1, Prima, TV Barrandov, přehlídky, videoklipy, mnoho komerčních vystoupení po celé ČR). Učí po celé ČR i v zahraničí (Belgie, Holandsko, Francie, Srbsko, Írán)

            Snaží se být poctivým porotcem na tuzemských i mezinárodních soutěžích, pět let byla vedoucím poroty české soutěžní taneční tour Taneční skupina roku. Již několik let je členkou technické komise pro mezinárodní taneční organizaci HipHop UNITE.

            Před 9 lety absolvovala Teacher Training s Boston Yoga Teachers a získala tak lektorský mezinárodní certifikát Vinyasa yogy.

Potěšení nachází v jamech, trénincích, tančení kdekoliv to jde, site specific projektech, speakrování a vůbec ve všem, kde se odehrává výměna s ostatními, co mluví stejným jazykem-tancem. 

bottom of page